GELITA TUFT-IT®

Celý sortiment
Zpět
GELITA TUFT-IT®

GF-7365 (50 x 75 mm, 10 ks)

První vláknitá želatina pro kontrolovanou hemostázu

Kombinace toho nejlepšího z obou světů!

Nyní můžete stavět krvácení, pro které jste dosud používali vláknitou celulózu, dokonce ještě snáze, flexibilněji a účinněji.
GELITA TUFT-IT® je první vláknitý prostředek na bázi želatiny pro kontrolovanou hemostázu na světě. Chirurgům umožňuje účinně stavět kapilární, žilní a tepenné krvácení v situacích, kdy jsou konvenční metody neúčinné nebo je nelze použít. Patentovaná vláknitá želatina v sobě slučuje pozitivní charakteristiky hemostatu na bázi želatiny se snadnou a výhodnou manipulací s netkaným materiálem.

1. GELITA TUFT-IT® ÚČINNĚ STAVÍ KRVÁCENÍ
Prostředek GELITA TUFT-IT® je určen pro použití jako topický hemostat a slouží jako styptická pomůcka k zástavě krvácení. Tato vláknitá želatina je ideální pro použití u nepravidelných struktur nebo obtížně dosažitelných oblastí. Přilne přímo na místo krvácení. Po aplikaci prostředek změkne a přemění se na želatinovou hmotu, snadno se tedy přizpůsobí povrchu tkáně, na kterou byl aplikován. Prostředek GELITA TUFT-IT® lze postupně nanášet v malých částech nebo tenkých vrstvách, dokud se nedosáhne hemostázy. Hemostázu lze tudíž snadno kontrolovat a sledovat. Prostředek GELITA TUFT-IT® je možné aplikovat přesně ve správném množství pro dosažení optimálních výsledků při jeho minimální spotřebě.

2. GELITA TUFT-IT® ÚČINNĚ USNADŇUJE MANIPULACI
Prostředek GELITA TUFT-IT® je mimořádně flexibilní hemostat vyznačující se velmi snadnou manipulací. Želatinové rouno lze tvarovat do shluků nebo jej odlupovat ve vrstvách. Prostředek se aplikuje za sucha – není nutné jej zvlhčovat. Prostředek GELITA TUFT-IT® lze použít hned po jeho vybalení. Během používání si prostředek zachovává svůj tvar. Jednotlivá vlákna u sebe drží, neexistuje tudíž riziko jejich nekontrolovaného rozptýlení v místě rány. Díky tomu – a také vzhledem k tomu, že nedochází k přilepení prostředku k ráně, lze během výkonu měnit jeho polohu.

3. GELITA TUFT-IT® JE PŘIROZENÝ A PLNĚ BIODEGRADABILNÍ
Prostředek GELITA TUFT-IT® se vyrábí z želatinových vláken s využitím speciální patentované technologie předení. Vyrábí se z želatiny farmaceutické kvality, která je úřadem FDA klasifikována jako GRAS (Generally Recognized As Safe neboli celkově považovaná za bezpečnou). Přírodní želatina je čistý protein kolagen, který představuje jeden ze strukturních prvků lidských tkání. Hemostat lze tudíž ponechat na místě, a zajistit tak komfort pacienta bez rizika zapouzdření hemostatu. Díky jeho neutrálnímu charakteru je navíc minimalizována případná reakce tkání. Tento hemostat je nerozpustný ve vodě a v organismu dochází k jeho úplné resorpci během té nejkratší doby. Skutečnost, že tento prostředek je možné aplikovat přesně v nezbytném množství, přispívá k jeho biodegradaci. Každý hemostat je balen samostatně ve dvojitém blistru, následně se provádí sterilizace gama ozářením pro zajištění bezpečnosti pacientů.

GELITA TUFT-IT® je značka společnosti GELITA MEDICAL GmbH, která je dceřinou společností GELITA AG – společnosti s více než 135letými zkušenostmi a zároveň největšího výrobce farmaceutické želatiny na světě. Výrobky GELITA MEDICAL již byly použity při více než 100 miliónech výkonů na celém světě a představují preferovanou volbu chirurgů a zdravotníků, kteří hledají nadstandardní funkčnost a inovativní řešení při managementu chirurgických ran. Výrobky GELITA MEDICAL jsou dostupné ve více než 70 zemích na světě prostřednictvím sítě jmenovaných distributorů.

Výrobce: GELITA MEDICAL GmbH, Německo

GELITA TUFT-IT

Leták ke stažení

Zatím bez komentáře...

Napsat komentář

You must be Logged in to post a comment.